55. kolo Slovnaft extraligy mužov

22.02.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Góly: 18. A. Kroták (Marcel Haščák), 20. Jarolín (A. Kroták, Bambúch), 20. Jabrocký (Halaj), 25. Marcel Haščák (Jarolín, A. Kroták), 54. Marcel Haščák (A. Kroták), 54. Michal Segľa (Jasovský, Lapšanský) - 7. Juraj Faith (P. Bartoš, Špelda), 14. Kmiť (Bartánus, Jenčík)
vylúčení: 10:9 na 2 min
presilovky: 3:1
rozhodovali: Jonák, D. Konc - Mášik, M. Novák
2241 divákov

Domácim už o nič nešlo a pohodlie bolo na ich strane, pretože si už nemohli polepšiť, ba ani pohoršiť postavenie. Naopak Košičania riešili otázku, či sa kamzíkmi vo východoslovenskom derby v play off stretnú oni, alebo Martin. U Popradčanov po dlhodobom maródovaní sa objavil už obranca Fabian, ale chýbal v Bratislave zranený Vrbata.
Začiatok akoby nasvedčoval, že súperi nemajú záujem dať gól. A tak keď lenili domáci, udreli hostia. V končiacej siedmej minúte využili presilovku po ôsmich sekundách a pred záverom štrnástej minúty dokonca viedli 2:0. To aj napriek tomu, že Popradčania od polovice deviatej minúty hrali presilovku 5:3, ktorú nevyužili. Túto výhodu po svojom po druhom góle nezopakovali ani hostia. Potom prišli minúty domácich kamzíkov. Prvý aj druhý gól dali v presilovkách a keď ani to nestačilo, dve sekundy pre prvou sirénou Jabrocký uviedol Poprad do vedenia. Vylúčenie Jendeka stálo Košičanov v 25. min už štvrtý gól, tretí v presilovke. Košičania nešli do kolien, bojovali, nebolo možné im uprieť snahu po góle, no silami akoby nestačili.
Snaha Košičanov bola evidentná aj v záverečnej časti zmierniť nepriaznivý stav. Boli to však domáci, ktorí najskôr Haščákom a potom po 43 sekundách zvýšili Michalom Segľom na 6:2 a dali definitívne klince do truhly Košičanov.

František Hossa, tréner Popradu: " Chcem chlapcom poďakovať, že za nepriaznivého stavu sme v závere l. tretine aj so šťastím spomenutej tyčky, zvrátili výsledok. Hrali sme aktívne a diváci videli zaujímavý hokej, hralo sa útočne obaja súperi mali šancí nadostač. V útočnej činnosti sme hrali dobre, podržal nás Šimonovič, boli sme jednoducho efektívni. Či bude v play off lepší súper Košice, či Martin, to je predčasné pred záverečným kolom hovoriť. "
Anton Tomko, asistent trénera HC Košice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, potom z nepochopiteľných dôvodov sme začali faulovať, čo nás stálo výsledok l. tretiny, keď domáci otočili skóre. Zlom vidím v tom, že za stavu 2:0 sme hrali presilovku 5:3, nastrelili aj žŕdku a vzápätí dostali gól, v tom vidím našu prehru. V ďalších dvoch tretinách sme sa snažili ešte o zvrat, ale domáca brána na čele so Šimonovičom bola pre nás zakliata. Výsledok nás mrzí, ale je ponaučením, aby sme odstránili chyby. "

SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Žilina 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Góly: 7. Šechný (Drotár), 16. Čížek (Slaninák, Sadiki), 20. Drotár (Šechný, Klempa), 27. Fedor (Strapko), 34. Frank (Šechný, Gabriš), 43. Palovčík (B. Ihnačák, Segľa) - 39. Hájnik (P. Sivák, Kudrna), 39. Važan (R. Tvrdoň, M. Grman), 51. Brandis (Važan, Kučný)
vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Čikovský na 5 min + DKZ + DKZ za údery, 10 min za nešportové správanie - Ivan na 5+10 min + DKZ za údery
presilovky: 3:2
rozhodovali: Lauff ml. - T. Orolin, Kalina
1000 divákov

Ján Vodila, tréner Kežmarku: "Zápas bolo voľnejší, hráči mali viac priestoru, preto padlo aj veľa gólov. Dôstojne sme sa rozlúčili s divákmi, sme spokojní s deviatym miestom, aj keď pri troche šťastia mohlo byť umiestenie trochu lepšie. "
Róbert Rehák, asistent trénera MsHK Žilina: "Nastúpili sme s pozmeneným kádrom, chceli sme uhrať dobrý výsledok, čo sa nám darilo iba do 10. minúty prvej tretiny. Kežmarok využíval šance, preto vyhral. "

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Juraško (Kopecký), 24. Lipiansky (Dlouhý, Cibuľa), 58. Krayzel (Turek, Babka) - 2. Lažo (Kropáč, Hančák), 12. Uram (Döme, J. Kováčik), 22. Lažo (Kropáč, Hreus), 38. Kuľha (Pavlas)
vylúčení: 5:4 na 2 min
rozhodovali: J. Konc, M. Halecký - Gašparík, Valach
3993 divákov

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:4 po samost. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Pardavý, 15. A. Kollár (Křetinský, Pardavý), 34. Homer (Húževka, Hanzal) - 7. Macho (Markovič, Džerinš), 9. Török (Podstavek, M. Beran), 28. Török (M. Beran, Podstavek), rozhod. nájazd Džerinš
vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše: B. Majeský na 10 min za napadnutie zozadu, L. Havel na 10 min za nešport. správanie (obaja
presilovky: 2:1
oslabenia: 1:0
rozhodovali: P. Ország, P. Grečko - Gajan, M. Grečko
3460 divákov

HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
Góly: 41. Čaládi (König), 52. Hronský (M. Chrenko) - 9. Vlk (Višňovský, Pálffy), 28. Pálffy (Zálešák), 36. Mikuš (Vlk, Zálešák), 48. Pálffy (Zálešák), 51. Zálešák (Pálffy, M. Ivičič), 60. Pašek (Školiak, Beňa)
vylúčení: 5:7 na 2 min. , J. Ručkay (Nitra) 10 min. - napadnutie hlavy a krku
presilovky: 1:3
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Baluška - Galamboš, Pavlovič
2227 divákov

HK VSR SR 20 - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Góly: 30. Ďuriš (Suja, Košecký) - 1. F. Zúbek (Róbert Huna), 10. Kadlubiak (Durdiak, M. Oravec), 26. Róbert Huna, 37. B. Pohanka (F. Zúbek), 46. Michal Durdiak (M. Oravec, Hančiak), 59. Hančiak (M. Oravec)
vylúčení: 5:11 na 2 min, navyše: Konečný na 10 min za nešport. správanie - Rúfus na 10 min za nešport. správanie, 5+DKZ za napadnutia zozadu
presilovky: 1:2
rozhodovali: Valachovič - Müllner, Junek